Člen skupiny MVV Energie CZ, Zodpovědná energie

CTZ s.r.o. oceněna Teplárenským sdružením ČR v soutěži „Projekt roku 2009“

Slavnostní vyhodnocení Projektů proběhlo při příležitosti Teplárenských dnů v Plzni. CTZ s.r.o. byla oceněna za projekt „Posílení zdrojové části společnosti CTZ s.r.o.“


„Společnost CTZ s.r.o. si velmi považuje ocenění uděleného ve velké konkurenci projektů teplárenských společností z celé republiky,“ komentuje cenu Projekt roku Ing. Pavel Konečný, jednatel společnosti, který ocenění v Plzni přebíral.

CTZ s.r.o. zahájila realizaci projektu „Posílení zdrojové části“ počátkem roku 2008, neboť se dlouhodobě potýkala s problémem nedostatku tepelného výkonu pro nově se připojující odběratele v Uherském Hradišti. Projekt byl dokončen koncem roku 2009 a má za sebou úspěšnou topnou sezonu.

Cílem projektu bylo posílení centrálního zdroje tepla Mařatice výstavbou nového hnědouhelného parního kotle K4 o výkonu 8 MWt a turbogenerátoru TG o výkonu 1 MWe k pokrytí zvýšené potřeby tepla z vlastního zdroje a současně zajištění výroby elektřiny pro vlastní spotřebu společnosti i dodávku do sítě, případně konečným spotřebitelům. „V Uherském Hradišti bylo nutné posílení zdroje z důvodu výstavby bytových domů a dále rekonstrukce objektů bývalých kasáren, v nichž rovněž vznikají bytové jednotky a podnikatelské prostory. Také zde probíhá výstavba průmyslové zóny Jaktáře, a tak se postupně zvyšuje počet odběratelů, kteří se připojují na soustavu centrálního zásobování teplem,“ komentují záměr projektu jednatelé společnosti Pavel Konečný a Petr Heincl. K výrobě tepelné energie používá CTZ s.r.o. uhlí (hruboprach). Vzhledem k tomu je cenová relace dodávané tepelné energie pod úrovní ceny tepla vyrobené z jiných zdrojů a dodávka tepla ze společnosti je v popředí ekonomického zájmu odběratelů.

Teplárenské sdružení České republiky je zájmovým sdružením právnických osob podnikajících v teplárenství.  Bylo založeno v roce 1991 se záměrem podpořit podnikání v oblasti zásobování tepelnou energií. Projekt roku vyhlašuje již od roku 2002.

tisková zpráva ze dne 25.4.2010 ve formátu PDF

Odstávka

Vážení zákazníci, dodávky tepla pro vytápění a ohřev teplé vody fungují bez přerušení.

Žádné odstávky a havárie nejsou hlášeny. Současnou situaci sledujeme a pravidelně vyhodnocujeme.

Průběžně přijímáme opatření, která zajišťují plynulý chod našeho provozu.

Klíčové kontakty

Poruchy – dispečink
605 285 109 (nepřetržitě)

Obchodní oddělení
572  552 893

Jak se k nám dostanete?

Tento web používá pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více informací.